Bądź każdego dnia wyjątkowo piękna!

Przekłucie uszu dzieci i dorosłych metodą Studex®

praktycznie bezbolesne przekłuwanie uszu
bezdotykowy zabieg gwarantujący pełną sterylność i bezpieczeństwo
wkłady jednorazowego użytku
do wyboru modne kolczyki ze stali chirurgicznej w cenie zabiegu
gwarancja braku alergii na nasze kolczyki (nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu i kobaltu)
imienny dyplom za odwagę gratis!

Oferujemy Państwu zabieg przekłucia uszu bazując na naszym ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w tym zakresie.

Przekłucie uszu metodą STUDEX®

Przy przekłuwaniu uszu korzystamy z najwyższej jakości sprzętu oraz bezpiecznych, sterylnych kolczyków marki Studex®. Kolczyki te wykonane są ze stali chirurgicznej, specjalnego nie alergizującego metalu. Jest to szczególnie istotne u osób uczulonych na nikiel. Każda para kolczyków zapakowana jest w sterylny jednorazowy wkład. Zabieg wykonywany jest za pomocą profesjonalnego aparatu (w kształcie pistoletu), w którym kolczyk instalowany jest bezdotykowo. Zapinka automatycznie zamyka kolczyk z odpowiednimi odstępami od ucha, aby ułatwić prawidłowy proces gojenia. Tak sterylne warunki przekłucia gwarantują Klientowi pełne bezpieczeństwo. Równie istotna jest pielęgnacja po zabiegu. Przez 6 tygodni kolczyki nie powinny być wyjmowane. Codziennie należy zdezynfekować płatek ucha płynem antyseptycznym i poruszyć kolczyk. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, które powinno ustąpić najdłużej po 48 godzinach od przekłucia.


Idealna pielęgnacja dla zdrowia i bezpieczeństwa Twoich uszu

Twoje nowe kolczyki przyniosą Ci więcej radości jeżeli zadbasz o swoje uszy po przekłuciu. Statystki pokazują, że najwięcej komplikacji po przekłuciu oraz infekcji jest spowodowanych niestaranną pielęgnacją. Poniższe porady pomogą Ci wspomóc bezproblemowy proces gojenia oraz uniknąć komplikacji.

  • Umyj ręce dokładnie przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
  • Oczyść przód i tył ucha przynajmniej dwa razy dziennie, używając płynu antyseptycznego do pielęgnacji uszu bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tj tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół igły kolczyka z tyłu płatka ucha.
  • Poza momentem czyszczenia ucho powinno być przez większość czasu suche.
Kolczyki ze stali hirurgicznej do przekłucia uszu STUDEX®

Czego unikać?

  • Nie wyjmuj kolczyków oraz nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby.
  • Nie dociskaj motylków (zapinek kolczyka) wzdłuż igły kolczyka zbyt blisko do ucha. Motylki powinny być umieszczone zawsze na końcu kolczyka, tak aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie wspomagać proces gojenia. Nasze kolczyki posiadają w tym miejscu wcięcie wskazujące prawidłową pozycję motylka.

Co możesz zrobić aby przyspieszyć proces gojenia?

  • Nie zdejmuj kolczyków przez minimum 6 tygodni od przekłucia (12 tygodni w przypadku przekłucia chrząstki).
  • Po 6 tygodniach (płatki) lub 12 tygodniach (chrząstka) możesz zdjąć pierwsze kolczyki i zamienić je na inne.
  • Przez pierwsze 5 miesięcy (płatki) po przekłuciu (12 miesięcy w przypadku chrząstki) staraj się nosić kolczyki przeznaczone do tego celu, nie noś kolczyków wiszących. Igła kolczyka powinna być wykonana z nierdzewnej stali chirurgicznej lub innego hipoalergicznego materiału. Wszystkie stosowane przez nas kolczyki z linii Studex® idealnie się do tego nadają. Możesz również znaleźć inne wysokiej jakości kolczyki, np. z prawdziwego złota u Twojego zaufanego jubilera. W przypadku przekłucia obszaru chrząstki zalecamy sztangi.
  • Zadbaj aby lakier do włosów, szampon, mydło oraz inne kosmetyki nie dostały się w miejsce przekłucia. Po umyciu włosów szamponem, ucho powinno zostać dobrze przepłukane czystą wodą, a następnie oczyszczone produktem do pielęgnacji uszu Studex’a jak to opisano powyżej.
  • Delikatna opuchlizna i/lub zaczerwienienie może pojawić się tuż po przekłuciu — jest to normalne. Powinno to ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że postępujesz zgodnie z instrukcjami odnośnie pielęgnacji. Jeśli wystąpi nadmierny ból, obrzęk lub zaczerwienienie w jakimkolwiek momencie niezwłocznie zasięgnij porady lekarza.
Kolczyki ze stali hirurgicznej do przekłucia uszu STUDEX®